Мішок для пилососа – це один з основних компонентів в системі фільтрації, який подовжує термін служби фільтрів і двигуна. Основна задача пилозбірника – утримування максимальної кількості сміття та дрібнодисперсного пилу. Серед великого різноманіття мішків можна виділити дві основні групи: багаторазові та одноразові. Але для того щоб визначити, який саме мішок для пилососа купити, слід задати наступні питання:
- Який тип сміття планується збирати: дрібний пил та пісок в офісі чи в готелі; сміття та пил в квартирі (побутове сміття); будівельне сміття; хутро домашніх тварин та інше.
- Наявність людини з алергією в сім’ї. Життя людини з алергією може ускладнитися через запиленість повітря в приміщенні. Це може супроводжуватися ускладненим диханням, чиханням, кашлем. В такому випадку рекомендується купити одноразові мішки із синтетичного матеріалу чи спеціальні пилозбірники.
- Вимоги до гігієни: чи допускається контакт зі сміттям після заповнення мішка.
- Хто буде користуватися пилососом (особисте використання, підопічний). Від цієї відповіді залежить, як будуть доглядати та слідкувати за станом мішка, що саме буде зібрано пилососом.
- Матеріальна складова (ціна): чи готові постійно купувати змінні пилозбірники або ж чистити та використовувати знову багаторазовий мішок.
Пилосос – це прилад зі столітньою історією, який став незамінним помічником під час прибирання помешкань, офісів, готелів, виробництв, вулиць та іншого. Існує велике різноманіття пилососів. Їх розрізняють за розміром, способом накопичення пилу, методом прибирання (вологе і сухе прибирання), а також за технологічністю (бездротові, “розумні” (IFTTT) та ін.). Як правило, пилососи з мішками рекомендують для людей з проблемами дихання (алергія, астма), а також для тих хто скрупульозно ставиться до чистоти повітря в приміщенні. Це пов’язано з тим, що за рахунок наявності в них системи фільтрації, прилади добре утримують дрібнодисперсний пил. Як правило, ця система складається із пилозбірника, фільтра для захисту двигуна ти випускного фільтра. Виробник пилососа вправі збільшувати або зменшувати кількість стадій фільтрації. А також вирішувати, які саме фільтри слід використовувати, наприклад фільтри тонкого очищення HEPA. Мішок знаходиться на найпершому ступені очищення та виконує роль фільтра грубого очищення, пропускаючи лише найдрібніший пил на наступний рівень. Процес фільтрації повторюється на кожному наступному етапі. Фільтри затримують крупніші частинки і пропускають дрібніші. Якщо говорити про мішок, то його здатність затримувати мікроскопічні пилинки напряму залежить від типу матеріалу, з якого він виготовлений, і конструктивних елементів (вид затискача, наявність ущільнюючої резинки і системи закриття отвору в пластинці).
Як саме визначити потрібний мені мішок для пилососу? На це питання ми і будемо намагатися дати відповідь у цій статті.
Класифікація мішків для пилососів:
З розвитком технологій і появою нових матеріалів виробники пилососів і мішків розробили величезне різноманіття пилозбірників. Вони відрізняються якістю, матеріалом, кількістю разів використання, зручністю заміни, гігієнічністю.
За кількістю разів використання мішки для пилососів діляться на одноразові (змінні) і багаторазові (постійні) пилозбірники.
Одноразові мішки для пилососів
Одноразові мішки для пилососів виготовляють з паперу або із синтетичного матеріалу (мікрофібра). Цей вид пилозбірників викидають після першого заповнення сміттям і пилом. Вони характеризуються високою гігієнічністю, бо при їх заміні практично або повністю відсутній контакт з пилом, особливо, якщо пластинка оснащена автоматичною або ручною системою закриття отвору. Один з недоліків цих мішків – виявлення їх відсутності у найнезручніший час. Тому необхідно періодично поповнювати запаси та витрачати час на їх придбання. Але як часто потрібно проводити заміну одноразового мішка? Як правило, при регулярному прибиранні житлового помешкання пилозбірник можна експлуатувати біля двох місяців. Але все це дуже індивідуально, оскільки залежить від наступних факторів:
- Площа поверхні, яку прибирають. Чим більша площа, тим більше сміття потрібно зібрати і тим частіше необхідно замінювати мішок.
- Тип приміщення, яке прибирають (квартира, офіс, готель чи ін.). Там де більше людей, буде більше сміття.
- Складність прибирання (наявність килимових покриттів). Вважається, що на килимових поверхнях збирається більше бруду.
- Регулярність проведення прибирання.
- Наявність домашніх тварин. Хутро тварин – це завжди додатковий бруд, чим його більше, тим швидше наповниться мішок.
- Локація. Господарські сільські садиби, помешкання біля будівництва і завантажених доріг завжди мають більше пилу в порівнянні з помешканнями на тихих вулицях.
Давши відповідь на ці питання, можна отримати уявлення про частоту заміни пилозбірника.
Регулярна заміна одноразового пилозбірника може бути не всім по-кишені, тому деякі намагаються використовувати такий мішок повторно. Це дуже незручно і завжди присутній безпосередній контакт з пилом (як в повітрі, так і на руках). Крім того, неможливо якісно очистити внутрішні стінки мішка від пилу і дрібного сміття. А це може призвести до зниження всмоктуючої здатності пилососу та перегріву його двигуна. Тому в таких випадках для економії коштів рекомендується використовувати постійні пилозбірники.
При виборі змінного пилозбірника слід звертати увагу не лише на тип матеріалу, але і на кількість його шарів в мішку. Як правило, воно може варіюватися від одного до шести (одного матеріалу або комбінованих). Чим більше шарів, тим чистіше повітря в приміщенні. Це зв’язано з тим, що кожен наступний шар затримує частинки пилу, які пройшли скрізь попередній. Так забезпечується більш ефективне осадження пилу всередині пилозбірника.
В залежності від матеріалу з якого виготовлений пилозбірник, одноразові мішки можна розділити на три групи:
Одноразові паперові мішки виготовляють із якісного щільного фільтрувального паперу. В залежності від виробника і вартості кількість шарів паперу може відрізнятися. В основному, для виготовлення паперових одноразових мішків використовують два шари матеріалу. Таке рішення дозволяє підвищити їх міцність і покращити затримання дрібних частинок пилу. Як правило, виробники намагаються відійти від виробництва одношарових паперових пилозбірників з причини частих розривів мішка в камері пилососа, оскільки вони недостатньо міцні. Крім того, одношарові пилозбірники пропускають величезну кількість пилу.
Як правило, паперові мішки рекомендують для збирання дрібного пилу при повсякденному прибиранні. Через недостатню міцність їх не рекомендують використовувати під час прибирання проблемного сміття, такого як камінці, скло, уламки, скріпки та інше.
Переваги паперових мішків для пилососів:
- Відносно низька ціна
- Гігієнічність (практично відсутній контакт з пилом)
- В рази швидше розкладаються в природі в порівнянні з синтетичними мішками
- Простота використовування
Недоліки паперових мішків для пилососів:
- Низька міцність
- Не рекомендується використовувати для збирання великого сміття (камінці, крупа)
- Деформується під дією води
- Менше затримує пил, ніж синтетичні мішки
В нашому магазині одноразові паперові мішки для пилососів представлені пилозбірниками німецької фірми FilterClean і мішками українського виробництва. Всі пилозбірники виготовляють з використанням від 1 до 4 шарів високоякісного щільного фільтрувального паперу.
Синтетичні мішки для пилососів, як правило, виготовляють із трьох шарів фільтрувального синтетичного матеріалу (мікрофібра). В порівнянні з паперовими пилозбірниками, вони характеризуються підвищеною міцністю до порізів і високими фільтруючими характеристиками. В мішках із синтетичного матеріалу виникає процес електростатичної фільтрації, який дозволяє досягнути найкращих результатів із вловлювання пилу. Цей процес засновано на тому, що повітря, яке проходить через пилозбірник, електростатично заряджає мікроволокна фільтрувального матеріалу. Це дозоляє затримувати найдрібніші частинки пилу всередині пилозбірника.
З причини високої міцності синтетичні мішки добре підходять для прибирання дрібного будівельного сміття.
Переваги синтетичних мішків для пилососів:
- Міцність
- Стійкість до гострих предметів
- Гігієнічність (практично відсутній контакт з пилом)
- Не деформуються від дії води
- Краще затримують дрібні частинки пилу, ніж паперові мішки
Недоліки синтетичних мішків для пилососів:
- Значно довше розкладаються в природі
- Вище вартість
В нашому магазині синтетичні мішки для пилососів представлені пилозбірниками фірми FilterClean (Німеччина). Ці мішки виготовляють із чотирьох шарів мікрофібри (синтетичний матеріал), що дозволяє в рази збільшити ефективність затримання пилу всередині мішка.
Паперові мішки із синтетичними волокнами – це мішки, в яких для першого внутрішнього шару використовують синтетичний матеріал (мікрофібра), а для верхнього – папір. Як правило, кількість шарів паперу варіюється від 1 до 2. Додавання шару із мікрофібри посприяло покращенню міцності мішка і зменшення шансу його розриву всередині камери пилососа. Такі пилозбірники поступаються міцністю синтетичним мішкам, але перевершують паперові. Згідно якості затримання пилу ці мішки займають проміжне місце між паперовими та синтетичними пилозбірниками.
Переваги паперових мішків із синтетичними волокнами:
- Покращена міцність на розрив у порівнянні з паперовими пилозбірниками
- Гігієнічність
- Простота використання
Недоліки паперових мішків із синтетичними волокнами:
- Деформуються під дією води (лише паперовий шар)
В деяких випадках висуваються дуже специфічні вимоги до мішків для пилососів. Наприклад, для людей з проблеми дихання (алергія, астма) велике значення має ступінь фільтрації; деякі з турботою ставляться до навколишнього середовища; для господарів домашніх тварин має значення нерозповсюдження неприємного запаху по квартирі; чи інші. Тому різні виробники розширюють свою лінійку за рахунок цих вимог. Пропозиція породжує попит.
- Одноразові мішки Антизапах
Одноразові мішки Антизапах – це синтетичні пилозбірники, до складу матеріалу яких входить адсорбер, задача якого полягає в нейтралізації неприємного запаху, який з’являється в пилососі. Такі мішки ідеально підходять для власників домашніх тварин. За іншими характеристиками вони відповідають одноразовим мішкам із синтетичного матеріалу.
- Одноразові мішки Антиалергія
Одноразові мішки Антиалергія – це сертифіковані пилозбірники, які виготовлені із товстого синтетичного матеріалу класом фільтрації не нижче HEPA 10. Таки мішки рекомендують для людей з проблемами дихальної системи (астма, алергія). За іншими характеристиками вони відповідають одноразовим мішкам із синтетичного матеріалу. Важливо пам’ятати, що використання додаткових фільтрів в пилососі збільшить затримання пилу (зменшить забруднення повітря)
- Біорозкладаючі одноразові мішки для пилососів
Біорозкладаючі одноразові мішки виготовляють із натуральних біорозкладаючих матеріалів. Прикладами таких матеріалів є кукурудзяний крохмаль, природний каучук та перероблений картон. Такі пилозбірники розкладаються на екологічно безпечні речовини за рахунок бактерій чи інших біологічних процесів. Термі розпаду таких мішків може складати близько 15 тижнів. За іншими характеристиками їх можна порівняти з паперовими мішками. Органічні одноразові мішки не виробляють у великих кількостях.
- Одноразові мішки з посиленою міцністю
Одноразові мішки з посиленою міцністю – це пилозбірники, всередині яких пришиті стрічки. Їх задача полягає в зменшенні швидкості великих та гострих предметів, які потрапляють до пилососу, і таким чином захищають стінки мішка від порізів.
Багаторазові мішки для пилососів
Багаторазові мішки виготовляють з тканини (текстильні) або нетканого матеріалу. Такі пилозбірники використовують багато разів поспіль, звільняючи від пилу та сміття. В цьому і полягає суттєвий недолік – контакт з пилом. Але з економічної точки зору, постійний мішок вигідніше, ніж змінний. Також потрібно пам’ятати, що багаторазовий мішок, як і будь-яку іншу річ, слід періодично прати. Більш детально про цей процес модна дізнатися в інструкції з експлуатації багаторазового мішка. Про постійний пилозбірник можна сказати, що це вдалий варіант на випадок, коли потрібно прибрати, а одноразові мішки раптово закінчилися і ви ще не встигли придбати нові.
Багаторазові мішки можна розділити на два типи матеріалу, з якого вони зроблені, а також на три види за типом застібки (способом відкривання/закривання).
В нашому магазині, багаторазові мішки із тканини представлені пилозбірниками власного виробництва. Для їх виготовлення використовується високоякісна фільтрувальна тканина. В порівнянні з одноразовими пилозбірниками, ці мішки стійкі до дефектів (наприклад, порізів, розрив). Тому окрім побутового сміття та пилу ними можна прибирати велике сміття, будівельне сміття, розбите скло. Крім того, ця тканина характеризується підвищеною міцністю і зносостійкістю (властивість тканини чинити опір зношуванню за умов тертя). За рахунок стійкості до зношування, в процесі використання пилозбірників, їх внутрішні стінки практично не змінюють зовнішнього виду (волокна не відшаровуються та не кошлатяться). До складу тканини входять синтетичні волокна, тому при проходженні повітря через пилозбірник в ньому виникає процес електростатичної фільтрації. Під час нього волокна електризуються, притягують пил. Таким чином, за рахунок електрично-заряджених мікроволокон фільтруючого матеріалу затримуються найдрібніші частинки пилу. Як правило, текстильні багаторазові мішки мають вищу вартість, ніж змінні, але їх можна використовувати значно довше. В середньому їх термін служби складає 5-8 років. Це залежить від характеру, частоти і типу використання пилососа.
За фільтруючою здатністю текстильні мішки поступаються одноразовим пилозбірникам. Внаслідок цього, їх не рекомендують для людей з проблемами дихальної системи (алергія, астма).
Переваги багаторазових мішків із тканини:
- Багаторазове використання
- Економічність (в порівнянні з використанням змінних пилозбірників)
- Висока міцність
- Не деформуються під дією води
Недоліки багаторазових мішків із тканини:
- Безпосередній контакт з пилом під час витрушування
- Гірше затримують дрібнодисперсний пил в порівнянні зі змінними пилозбірниками
Багаторазові мішки із нетканого матеріалу виготовляють із синтетичного матеріалу. Їх вартість, як правило, нижче текстильних пилозбірників. В першу чергу, за рахунок низької зносостійкості. Під дією сильного повітряного потоку з брудом волокна на внутрішніх стінах пилозбірника відшаровуються, тому термін служби цих мішків менший, ніж у текстильних. За різними даними термін служби може складати близько 8 місяців.
Переваги багаторазових мішків із нетканого матеріалу:
- Багаторазове використання у порівнянні зі змінними
- Середня міцність до гострих предметів
- Не деформуються під дією води
Недоліки багаторазових мішків із нетканого матеріалу:
- Контакт з пилом під час витрушування
- Незручно викидати сміття з мішка при наявності катишків на внутрішніх стінках (сміття чіпляється за стінки)
- Термін служби значно менший, ніж у текстильних.
Для того щоб з легкістю викинути сміття, знизу багаторазовий мішок щільно закривається застібкою. Це дозволяє розкрити пилозбірник. За типом «замка» постійні мішки можна розділити на три групи.
- Липучки або текстильні застібки. Пилозбірники з липучками можна порівняти з «російською рулеткою», оскільки ніколи не знаєш, коли вони не спрацюють. Така застібка дуже швидко набивається брудом. При цьому важко прослідкувати за герметичністю з’єднання. Це приводить до підвищеного ризику нерівномірно закритого мішка або навіть відкриття мішка під дією високого тиску повітря в середині камери. Крім того, не залежно від наявності набитого бруду термін використання текстильної застібки сильно обмежується кількістю фіксацій (зчеплень). Вони самі по собі швидко зношуються.
- Зіппер або застібка-блискавка (змійка). Пилозбірник з блискавкою характеризується низькою герметичністю, але перевершує мішки з пластиковим затискачем. Основною перевагою є швидкість і зручність відкривання та закривання пилозбірника. А це означає, що витрачається менше часу на очищення мішка від сміття. Якість утримування пилу в такому мішку залежить від щільності зубців в зіппері і від наявності підкладки під нею всередині мішка. В основному таку застібку використовують для будівельних мішків з великим об’ємом та шириною (більше 20 см). Якщо ви приймете рішення стосовно багаторазового пилозбірника з застібкою-блискавкою, то ми готові зробити його під замовлення. Вам лише потрібно вказати це при оформленні заявки.
- Пластикова пластина-фіксатор (затискач). В порівнянні з мішками з блискавкою або липучками, пилозбірники з пластиковою пластиною-фіксатором менше пропускають пил. При цьому важливо, щоб затискач щільно прилягав до мішка. В такому випадку забезпечується максимально можлива герметизація. Недолік пластикових затискачів пов’язаний з незручністю при закриванні мішка, особливо це стосується широких промислових пилозбірників, де розмір затискача перевищує 20 см. Це, наприклад, мішки для промислових пилососів і для прибирання будівельного сміття. Зазвичай, закрити мішок з коротким затискачем не важко. У всіх багаторазових мішків нашого виробництва, за замовчуванням, використовуються пластикові затискачі.
Важливо пам’ятати, що існує величезна кількість моделей пилососів, а отже, і велике різноманіття мішків, які, в першу чергу, відрізняються геометрією пластини і об’ємом, а вже потім матеріалом і конструктивними елементами. Тому, насамперед, для того щоб вибрати мішок для пилососа, потрібно знати модель самого пилососа.
ВИСНОВОК
Отже, як обрати мішок? Обирайте найбільш прийнятний варіант виходячи зі своїх побажань, вимог, переваг і фінансових можливостей.
Одноразові мішки мають вищу вартість але, придбавши їх, ви отримуєте зручність і легкість використання та гігієнічність. Не варто забувати, що при виборі змінних пилозбірників не менш важливо звертати увагу на кількість шарів матеріалу. Одноразові мішки рекомендують використовувати при регулярному побутовому прибиранні в житлових, медичних, офісних та інших приміщеннях з підвищеними вимогами до чистоти.
Багаторазові мішки економічно вигідні, але їм потрібен додатковий догляд – періодичне прання, а також присутній контакт зі сміттям під час витрушування. Маючи високу міцність, ці мішки, в першу чергу, рекомендують для регулярного прибирання великої кількості побутового, проблемного та будівельного сміття, а вже потім для прибирання житлових приміщень, офісів, готелів.
Варто пам’ятати, що пилозбірники грають важливу роль в збереженні чистоти повітря в приміщенні, тому правильно підібраний мішок для пилососа – запорука успіху.
Якщо після викладеного матеріалу у вас все ще є питання, то ми завжди раді відповісти на них.
Чи знаєте ви…
Перший електричний пилосос з мішком був розроблений в 1907 р. прибиральником Джеймсом Мюррей Спенглером (James Murray Spangler). В цьому приладі замість звичного пилозбірника використовувалася наволочка.