Багаторазовий мішок для пилососа – це пилозбірник багатократного використання, який затримує сміття з повітряного потоку, який проходить крізь нього. Заміну такого мішка роблять лише тоді, коли він стане непридатним. Постійний мішок виготовляють із високоякісної технічної тканини з зажимом (застібкою) знизу. Більш детально про різновид, переваги та недоліки багаторазових пилозбірників можна дізнатися тут.
В порівнянні з одноразовими пилозбірниками запаси цих мішків не потрібно поповнювати постійно. Отже, не варто турбуватися про раптову його відсутність. Звичайно, це може трапитися через декілька років, коли мішок зносився, або ж якщо його помилково викинули. Щоб пилозбірник прослужив якомога довше, варто знати декілька простих правил про те як обрати і як користуватися багаторазовим мішком:
- Як визначити якісний багаторазовий мішок для пилососа?
- Зовнішній вигляд постійного пилозбірника для пилососа
- Як очистити багаторазовий мішок для пилососа?
- Як прати багаторазовий мішок для пилососа?
- Неприємний запах з пилососа та як його позбутися
- Коли час робити заміну постійного мішка для пилососа?
Як визначити якісний багаторазовий мішок для пилососа?
Купуючи речі, більшість задаються питанням якості. Ми підготували декілька позицій, на які слід звернути увагу під час придбання постійного пилозбірника:
- Відсутність навіть незначних дефектів на матеріалі пилозбірника. На рисунку тканини допускається потовщення нитки.
- Надійність і цілісність швів.
- Надійність зажиму або застібки, які закривають мішок. Пластиковий зажим повинен щільно стискати тканину по всій ширині мішка. Якщо говорити про застібку-блискавку, то чим більше зубів, тим менше пилу пройде крізь неї.
- Наявність «ребер-укладки». Якщо вони відсутні, то важче контролювати рівномірність розподілення тканини в зажимі. В іншому випадку при включенні пилососа тканина може частково вислизнути із зажима і утворити отвори.
- Рівномірність товщини резинки на пластинці, якщо така передбачена моделлю пилососа.
- Звернути увагу на ширину пластикового зажима (повинен легко поміщатися в камері пилососа).
Зовнішній вигляд постійного пилозбірника для пилососа
Постійний пилозбірник складається з пластинки, мішка, зажима і ущільнювальної резинки (якщо така передбачена моделлю пилососа).
Пластинка, як правило, виготовлена із пластика, і слугує перехідником між шлангом і мішком. Вона призначена для правильного та надійного закріплення пилозбірника в камері пилососа і для того, щоб сміття потрапляло через шланг в мішок. Пластина кріпиться до мішка за допомогою міцної нитки чотирма гвинтами або заклепками. Форма пластини залежить від виробника пилососа і може підходити як для однієї, так і для декількох моделей і навіть марок. Пластина вставляється в кріплення (гніздо) в камері пилососа таким чином, щоб отвір в пластинці співпадав зі всмоктуючим отвором в пилососі.
Мішок виготовляють із високоякісної міцної фільтрувальної тканини білого кольору. В такій технічній тканині використовують міцні нитки, які щільно переплітаються. Цей матеріал достатньо стійкий до гострих предметів, щоб не пошкодитися в процесі прибирання. Знизу мішка зроблені чотири «ребра-укладки», які допомагають скласти пилозбірник і розподілити положення тканини в середині зажима під час закривання.
Призначення зажима – як можна ширше розкрити мішок, щоб очистити його зсередини від сміття. Існує три види зажимів: застібка-блискавка, текстильна застібка і пластиковий зажим. Більш детально про кожен із них можна прочитати тут. В пилозбірниках нашого виробництва переважно використовується пластиковий зажим.
Більш наочно про зовнішній вигляд багаторазового мішка можна подивитися на відео:
Процеси, які працюють в постійному пилозбірнику:
- Ефект сита – процес, в якому частинки, розмір яких більше, ніж відстань між волокнами тканини, затримуються на ній. Це основний механізм, який працює у всіх пилозбірниках.
- Електростатична фільтрація – це процес, в якому частинки пилу осідають на статично заряджених волокнах матеріалу. Внаслідок тертя потоку повітря з волокнами тканини, на них утворюється електростатичний заряд, який притягує найдрібніші частинки пилу і таким чином затримує їх. З іншого боку, швидкість потоку повітря настільки велика, що ефектом електростатичної фільтрації можна знехтувати. Кількість пилу, який затримається між волокнами тканини, буде не значна. Пил буде підхоплюватися потоком повітря.
Як очистити багаторазовий мішок для пилососа?
Як викинути сміття із багаторазового мішка:
- Відключити пилосос від розетки.
- Відкрити кришку, щоб дістати пилозбірник, і не закривати її до тих пір поки мішок буде знаходитися ззовні. Банально, але як мінімум, це попередить використання пилососа без пилозбірника.
- Обережно дістати мішок із пилососа. Пил дуже легкий і при найменшому тиску на пилозбірник може розлетітися. Тому рекомендується його відразу ж покласти в попередньо підготовлений пакет і закрити його. У дощову, морозну або спекотну погоду інколи не хочеться виходити на двір із сухого, теплого або прохолодного помешкання, тоді може з’явитися бажання витрусити пилозбірник в цьому ж пакеті. Цього не варто робити – пил покриє всі зовнішні елементи мішка. Після цих дій прийдеться витратити більше часу на додаткове прання. Якщо не випрати пилозбірник, то при включенні пилососа, весь пил підхопиться потоком повітря. Частина пилу з цього потоку осяде на моторному або вихідному фільтрах, а інша частина – пройде крізь фільтри в повітряний простір приміщення і осяде на меблі та інші елементи інтер’єра. Іншими словами, пилосос допоможе «перенести» пил з одного місця на інше.
- Винести на вулицю. Місце, яке плануєте використовувати для витрушування пилозбірника, рекомендується вибрати до придбання мішка. Наприклад, загальний бак для сміття на подвір’ї будинку. Не рекомендуємо витрушувати пилозбірник вдома, на відкритому балконі, в місцях загального користування, на дитячих майданчиках, спортивних майданчиках або інших місцях активного відпочинку. Витрушувати сміття з мішка на відкритому балконі варто лише в тому випадку, якщо ви ненавидите ваших сусідів.
- Відкрити мішок. Зняти пластиковий зажим-фіксатор або відкрити застібку-блискавку.
- Витрусити мішок.
- За допомогою щітки добре очистити стінки мішка. Якщо є другий пилосос, то радимо скористатися ним для очищенні пилозбірника. Це допоможе більш якісно очистити його стінки, включаючи простір між волокнами, і тим самим відкласти процес прання.
- Закрити мішок.
- Вставити пилозбірник в камеру пилососа.
- Перевірити, що отвір в пластинці співпадає з отвором в пилососі.
- Закрити кришку пилососа.
Після усіх цих дій пилосос знову готовий допомагати прибирати приміщення або ж чекати, поки цей час прийде.
Як прати багаторазовий мішок для пилососа?
На певному етапі стає не достатнім просто викинути сміття. Потужність пилососа вже не така як була на початку його експлуатації. Це пов’язано з тим, що кожного разу, викидаючи сміття з мішка, на його внутрішніх стінках залишається наліт пилу. Навіть найретельніше очищення (наприклад, за допомогою щітки чи пилососа) не дозволить повністю очистити пилозбірник від того об’єму дрібнодисперсного пилу, який осів в порах і між волокнами тканини. Накопичені дрібні частинки перешкоджають проходженню повітряного потоку крізь мішок і тим самим збільшують навантаження на пилосос. Тільки процес прання допоможе приблизити пилозбірник до початкового стану. Це не важко, але щоб не пошкодити мішок, варто знати деякі особливості процесу, а також враховувати рекомендації виробника (наприклад, якщо мішок був придбаний разом з пилососом).
Рекомендації з прання багаторазового мішка:
- Лише ручне прання. Увага! Не прати в пральній машині! Пластикові деталі можуть не витримати навантаження і зламатися. значок
- Прати в прохолодній або теплій воді. Увага! Не прати в гарячій воді! Під дією гарячої води тканина сідає. Температура води повинна відповідати температурі прання синтетичного матеріалу. значок
- Сушити при кімнатній температурі. Не сушити нагрівальними приладами (фен, праска, над плитою) або в сушильній машині.
- Перед використанням слід впевнитися, що тканина достатньо суха. Якщо на ній залишиться волога, то пил швидко заб’є всі пори (зацементує). Також залишкова волога разом з пилом може стати сприятливими умовами для розвитку мікроорганізмів (бактерії, пліснява), що може спричинити появу неприємного запаху.
Неприємний запах з пилососа та як його позбутися
Як не банально, але при тривалому зберіганні сміття в багаторазовому або одноразовому мішку може з’явитися неприємний запах. Тому, чим частіше викидати сміття із постійного пилозбірника, тим нижча вірогідність розмноження мікроорганізмів. Ця рекомендація важлива не лише для багаторазових, але й для одноразових мішків (частіше змінювати). З погляду на різні обставини, інколи не виходить викинути сміття своєчасно (забули, полінилися, попросили але не зробили, подумали що «пронесе»), але частіше кількість зібраного сміття досить мала, щоб починати щось робити. В такому випадку підвищується ризик почути небажаний запах при ввімкненні пилососа.
Неприємний запах виникає при тривалому зберіганні пилозбірника зі сміттям в пилососі і являється наслідком росту і розмноження мікроорганізмів. Крім того, наліт пилу на внутрішніх деталях пилососа і його аксесуарах (щітка, шланг, труба, фільтр) також можуть спровокувати поганий запах. В такому випадку слід звернути увагу на умови, в яких зберігався сам пилосос, щоб не допустити повторення ситуації.
До того ж, в шлангах миючих пилососів, в які вода потрапляє крапельним шляхом, сміття може накопичуватися на стінках і почати неприємно пахнути. В такому випадку слід промити шланг, щітки, труби. Якщо ця процедура не допомогла, то необхідно звернутися до спеціаліста, щоб з’ясувати причину появи запаху і потім усунути її.
Причини появи неприємного запаху:
- Поживне середовище. Всі хочуть їсти, а особливо бактерії. Сміття в пилозбірнику – це ніщо інше, як поживне середовище: хлібні крихти, відмерла шкіра, хутро та інше.
- Тепло.
- Підвищена вологість (вологість в приміщенні або крапля води в середині мішка).
- Зачинений простір (без протягів).
- Час. Чим довше незадіяний пилосос, тим вища вірогідність появи неприємного запаху.
Наявність всіх цих факторів одночасно провокує ріст та розмноження мікроорганізмів і, як наслідок, появу небажаного запаху.
Чи знаєте ви..
Пил, який збирається на телевізорі, полицях, рамах картин, підвіконнях, і так далі, в основному складається із мертвих клітин шкіри людини. Іншими словами, наш дім наповнений «колишніми» частинками нас. За один рік ми втрачаємо близько 3,6 кілограм відмерлої шкіри. Більш того, наш дім наповнений трильйоном мікроскопічних пилових кліщів, які харчуються нашою відмерлою шкірою.
Як позбавитися неприємного запаху?
Існують різноманітні методи боротьби з неприємним запахом: комерційні і народні, короткострокові (маскують запах) і кардинальні (знищують мікроорганізми).
Для короткострокової невідкладної допомоги в боротьбі з небажаним запахом можна використовувати народні методи, наприклад, кава (суха кавова гуща або молотий порошок) або спеції з пряним ароматом (наприклад, кориця, ваніль). Їх поміщають в пилозбірник, де вони розповсюджують свій аромат, перебиваючи неприємний запах. Крім того, на ринку існують освіжувачі для пилососів, розроблені виробниками самих пилососів. Достатньо помістити такий засіб в середину пилососа або втягнути його через шланг під час прибирання. Але їх дія на цьому закінчується. Ці засоби лише маскують неприємний запах і ніяк не допомагають позбавитися причини його появи.
Найефективніший спосіб позбавитися від мікроорганізмів – змінити мішок і всі фільтри в пилососі. Це пов’язано з тим, що повітряний потік, створений пилососом, підхоплює частинки пилу з мікроорганізмами та розносить їх по всім фільтрам в системі фільтрації.
Найпростіший і менш затратний спосіб позбутися мікроорганізмів – випрати багаторазовий мішок, якщо він в доброму стані або зовсім новий. Процес прання описано вище. Якщо ця процедура не допомогла, то варто її повторити з попередньою обробкою народними засобами, які підходять для синтетичної тканини.
Загальні рекомендації по видаленню неприємного запаху:
- Змінити мішок і всі фільтри в пилососі.
- Якщо перший пункт не підходить, то багаторазовий мішок слід обробити, використовуючи один із наведених варіантів:
- Розчин нашатирного спирту. Приготувати розчин, змішавши воду і нашатирний спирт в пропорції 1:1. Нанести отриманий розчин на мішок і дати висохнути.
- Розчин оцту. Для того, щоб не пошкодити тканину, рекомендується починати з 3 %-го розчину оцту (наприклад, якщо в наявності є 9 % оцет, то слід його розбавити водою в 3 рази (50 г 9 % оцту і 100 г води)). Замочити мішок на 10-15 хв.
- Розчин лимонної кислоти. Суху кислоту слід розчинити у воді у співвідношенні 1:3 (25 г кислоти і 50 г води). Залишити мішок в цьому розчині на 10-15 хв.
- Випрати з використанням миючих засобів (як описано вище) і добре висушити.
Важливо! При появі неприємного запаху, крім дій з самим пилозбірником, також слід замінити або перемити (якщо таке допускається) всі фільтри в пилососі. Це пов’язано з тим, що при включенні пилососа бактерії і спори грибків підхоплюються повітряним потоком і осідають на всіх його фільтрах і деталях, на яких вони здатні заціпитися.
Якщо після всіх дій з мішком та фільтрами, запах все ще залишився, то слід очистити всі деталі в середині пилососа самому або звернутися до спеціаліста.
Коли час робити заміну постійного мішка для пилососа?
Як не дивно, але у багаторазових мішків існує свій термін служби і, коли він закінчується, то їх слід замінити. Ось декілька основних причин, коли потрібно робити заміну постійного мішка:
- Зламалась пластинка. Наявність тріщин на пластинці чи відламаний її шматок призводить до незручностей, таких як неможливість правильно закріпити мішок в «гнізді» пилососа, ускладнення із закріплення мішка. Як наслідок, підвищена кількість пилу в середині пилососа і на фільтрах.
- Зламався зажим. Якщо зажим не щільно або не повністю затискає тканину, то в середині пилососа буде збиратися більше пилу, ніж зазвичай.
- Зносилася тканина. Під час тривалої експлуатації постійного пилозбірника на тканині можуть з’явитися зношені місця. Причиною їх появи слугує, наприклад, надмірне вичісування щіткою. Через потоншення стінок матеріалу тканина буде більше пропускати пил.
- Присутні порізи на тканині. Під час збирання гострих уламків на стінках мішка можуть з’явитися дрібні порізи, крізь які буде проходити пил.
- Запах, від якого неможливо позбавитися. З деякою впевненістю можна сказати, що більшості людей подобається приємний аромат в приміщенні. Але, якщо є щось, що може його зіпсувати, то хочеться скоріше знайти причину небажаного запаху, та позбутися її. Якщо такою причиною став багаторазовий мішок, то його можна обробити згідно рекомендаціям наданим вище або ж, якщо ці спроби були невдалі, замінити пилозбірник.
Пилосос прослужить довше, якщо вчасно витрушувати або робити заміну багаторазового мішка.
В цій статті ми доклали максимум зусиль, щоб відповісти на найчастіші запитання стосовно якості, зовнішнього вигляду та експлуатації багаторазового мішка. Якщо у вас ще виникли питання, ми з радістю відповімо на них.